+48 570 097 549
  • Home / Klimatyzacja

Klimatyzacja

KLIMATYZACJA DLA PRZEMYSŁU I DOMU

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozwiązania do przemysłowego zastosowania oraz domowego

 

Zastosowanie klimatyzacji w biznesie

Jak wiadomo wysoka temperatura jest czynnikiem która bardzo negatywnie wpływa na wydajność pracy bez różnicy czy jest to praca fizyczna czy umysłowa. Dzięki klimatyzacji dla biura możesz zapewnić swoim pracownikom większy komfort pracy w okresie letnim i wydajność ich pracy. Pomyśl też o sobie i swoim komforcie, z pewnością lepiej pracuje się w biurze z klimatyzacją niż bez. W zależności od potrzeb i możliwości budynków można zastosować różne technologie takie jak:

  • klimatyzatory podsufitowe,
  • klimatyzatory kanałowe,
  • klimatyzatory ścienne
  • lub klimatyzatory kasetonowe.

Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że możemy zamontować klimatyzację praktycznie w każdym biurze, lokalach usługowych oraz halach przemysłowych.

Klimatyzacje przemysłowe realizowane przez KLIMATIM EKO

Klimatyzatory stosowane w przemyśle znacząco różnią się od innych urządzeń kontrolujących pracę powietrza w pomieszczeniach. Przede wszystkim ich możliwości są dużo większe. Takie urządzenia można wykorzystywać w zakładach przemysłowych pracujących w ruchu ciągłym. Ponadto, radzą sobie ze wszystkimi czynnikami, które mogą pojawić się w halach procesów wytwórczych. Duże moce chłodnicze powodują, że klimatyzatory przemysłowe wykorzystywane są w hutach, odlewniach, farmaceutyce. Przy tym nowoczesne rozwiązania wykorzystane w nich sprawiają, że klimatyzatory przemysłowe są również rozwiązaniami ekonomicznymi.

Klimatyzatory przemysłowe są urządzeniami niezawodnymi. Dzięki temu są w stanie zapewnić procesowi technologicznemu odpowiednie warunki środowiskowe. W zastosowaniach wytwórczych, zazwyczaj sięga się po trzy rodzaje klimatyzatorów: ścienne, kanałowe i kasetonowe.

Warto wziąć pod uwagę też to, że bardzo często klimatyzatory przemysłowe funkcjonują w budynkach, które mają systemy BMS. Wówczas należy zadbać o odpowiednią integrację wszystkich elementów funkcjonujących w ich ramach. Dzięki nim można przez cały czas sprawdzać, czy klimatyzatory na halach produkcyjnych działają i czy warunki atmosferyczne w nich są odpowiednie dla procesów.

ZALETY KLIMATYZACJI DOMOWEJ

pompy ciepła charakteryzują się następującymi walorami

 

Możliwość regulacji temperatury w mieszkaniu to główna zaleta klimatyzacji domowej. Nie mówimy tu tylko o schłodzeniu powietrza do temperatur komfortu latem, ale również, o czym nie wszyscy wiedzą, podgrzaniu powietrza w chłodne dni. Jedno urządzenie z dwiema funkcja mi zapewnia w zależności od potrzeb zarówno chłód, jak i ciepło.

Klimatyzacja domowa również osusza powietrze oraz oczyszcza z zanieczyszczeń i pyłków, co jest niezwykle korzystną opcją dla astmatyków i alergików. Stała cyrkulacja powietrza oraz możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia urządzenia w jonizatory lub nawilżacze powietrza plasuje klimatyzację domową w czołówce prozdrowotnych urządzeń stosowanych w domowym zaciszu.

W dzisiejszych czasach znaczenie klimatyzacji jest więc już bardzo duże. Co więcej, tak duże rozpowszechnienie tego rodzaju instalacji sprawia, że dziś klimatyzacja nie jest już formą luksusu, ale tak samo jak wentylacja staje się często podstawowym rodzajem wyposażenia biur i prywatnych mieszkań i domów. W przypadku biur jest to również inwestycja, która szybko powinna się zwrócić, dzięki wpłynięciu na większą efektywność i wydajność pracowników.

DARMOWA WYCENA!

W celu uzyskania darmowej wyceny lub dodatkowych informacji skontaktuj się z nami!

KORZYSTANIE Z KLIMATYZACJI

Na co trzeba uważać w trakcie korzystania z klimatyzacji

 

Najważniejszym elementem, o który trzeba dbać korzystając z tego rodzaju urządzeń jest wykonywanie regularnego serwisu klimatyzacji. Każdy klimatyzator powinien być bowiem regularnie czyszczony przez wykwalifikowane firmy.

Błędem jest również nieprawidłowe ustawianie parametrów pracy klimatyzatorów. Ogólna zasada jest bardzo prosta. Ustawiona temperatura w pomieszczeniu, w którym zainstalowana jest klimatyzacja powinna być niższa od temperatury na zewnątrz budynku o maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Jeżeli więc na zewnątrz  temperatura sięga 30 stopni, w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 24 stopnie. W przeciwnym wypadku wychodząc z biura lub z domu będziemy narażeni na zbyt duże wahania temperatur i na pewno nie będzie to miało pozytywnego wpływu na nasze zdrowie oraz na nasze samopoczucie.

Copyright © 2023 - Klimatim Kielce - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna